Özgül Öğrenme Bozukluğu Klinik Gözlem Bataryası ve Görsel İşitsel Sayı Dizileri Testi B Formu Eğitimi

Koordinatör: Prof. Dr. Sirel Karakaş
Eğitimci: Uzm. Psk. Sevil Turgut Turan

 

Tarih: 25-26 Haziran 2022
Kesin Kayıt Için Son Gün: 20 Haziran 2022
Saat: 9:30-12:00 ve 13:00-16:30
Eğitim 45 dakikalık bloklar halinde yapılacaktır. Bloklar arasında 5 dakika ara verilecektir. Öğlen arası 1 saat olacaktır.
Eğitim Yeri: Zoom Platformu
Katılım için Gerekli Ön Koşullar: Psikoloji Bölümü, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi ve benzeri birimlerden mezun olmak.

 

Eğitimi Verilecek Olan Testlerin Kapsamı:  
Özgül Öğrenme Bozukluğu Klinik Gözlem Bataryası (ÖÖB-KG), ülkemize adaptasyonu yapılmış, geniş kapsamlı tek ölçme aracıdır. Batarya Matematik Alt Testi, Okuma Alt Testi, Gesell Gelişim Figürleri Alt Testi, İşittiğini Yazma Alt Testi, Gördüğünü Yazma Alt Testi, Serbest Yazma Alt Testi, Saat Çizme Alt Testi, Head Sağ-Sol Ayırt Etme Alt Testi, Lateralizasyon Alt Testi Öncelik-Sonralık İlişkilerinin Sorgulanması Alt Testi, Sıralama Alt Testi’nde oluşmaktadır.

Görsel-İşitsel Sayı Dizileri Testi B Formu (GİSD-B), kısa-süreli bellek ve dikkat kapasitesini multimodal olarak ölçen, ülkemize standardizasyonu yapılmış olan tek nöropsikolojik testtir. Test İşitsel- Sözel, Görsel-Sözel, İşitsel-Yazılı Ve Görsel-Yazılı alt testlerinden oluşmaktadır. Testte görsel uyarım, işitsel uyarım yazılı anlatım, sözlü anlatım, duyular-arası entegrasyon ve duyu-içi entegrasyon ayrı ayrı ölçülmektedir. Bu özellikleriyle, GİSD-B, ÖÖB değerlendirmesinin önde gelen nöropsikolojik testleri arasında yer almaktadır.

 

Eğitimin Amacı:

  • Özgül Öğrenme Bozukluğu (ÖÖB) ve Görsel-İşitsel Sayı Dizileri Testi B Formu (GİSD-B) konusunda özet kuramsal bilginin kazandırılması
  • ÖÖB’nin ölçülmesinde ve değerlendirilmesinde kullanılan ÖÖB-KG ve GİSD-B’yi uygulama, puanlama ve yorumlama becerisinin kazandırılması.
  • ÖÖB-KG süpervizyonu kapsamında her bir kursiyerin iki adet uygulama yapması ve bunu posta yolu ile göndermesi.  

 

Verilecek Olan Belgeler: Eğitimin gerektirdiği süpervizyonun gereklerini tamamlaması durumunda, katılımcılara, Psikofizyoloji ve Nöropsikoloji Derneği (PND) başkanı ve eğitimci tarafından imzalanmış sertifika verilecektir. Sertifikalar katılımcıların e-posta adreslerine pdf formatında gönderilmektedir. Sertifikasını basılı olarak isteyenlere, belge, karşı ödemeli kargo yoluyla iletilecektir.Öğrenci İçin Ücret: 1.100 TL + KDV (1.298 TL)
Çalışan İçin Ücret: 1.200 TL + KDV (1.416 TL)
Kayıt yaptırıp mücbir sebep dışında eğitime katılmaktan vazgeçen kişilere eğitim bedeli iade edilmez.
Hesap Adı: Nörometrika Medikal Tıp Teknolojileri Ltd. Şti.
Hesap No: Türkiye İş Bankası Ümitköy Şubesi
IBAN: TR78 0006 4000 0014 2780 2657 11Kurs Ücretine Dahil Olan Malzemeler:
ÖÖB-KG malzemesi: uygulayıcı kayıt formu, çocuk kayıt formu, uygulama yönergesi, örnek raporlar ve eğitimin video sunumları  

GİSD-B malzemesi: uygulama yönergesi ve kayıt formu. GİSD-B Testi eğitim ücretine dahil değildir. Bu eğitime katılanlar, GİSD-B testini, %50 indirimli olarak alabileceklerdir

 

Kayıt ve Bilgi İçin:
Nermin Akkaya
0312 299 21 48 - 0530 977 28 12
sezer.n@gmail.com
Nörometrika Medikal Tıp Teknolojileri Ltd. Şti.