Öğrenme ve Bellek Testleri

Koordinatör: Prof. Dr. Sirel Karakaş
Eğitimci: Doç. Dr. Elvin Doğutepe

 

Tarih: 8-9 Nisan 2023
Kesin kayıt için son gün: 5 Nisan 2023
Saat: Cumartesi 9:00-12:00 ve 13:00-17:30  /  Pazar 9:30 -12:30
Eğitim 45 dakikalık bloklar halinde yapılacaktır. Bloklar arasında 5 dakika ara verilecektir. Öğlen arası 1 saat olacaktır.
Eğitim Yeri: Zoom Platformu

 

Katılım için Gerekli Ön Koşullar: Psikoloji Bölümü, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi ve benzeri birimlerden mezun olmak, belirtilen bölümlerin son sınıfında okumakta olmak, Nöroloji, psikiyatri ve tıbbın diğer ilgili alanlarında uzmanlığını yapmakta olmak veya tamamlamış bulunmak.

 

Eğitimi Verilecek Olan Testlerin Kapsamı:

İşitsel-Sözel Öğrenme Testi, Sözel malzemeye ilişkin bilgi işlemleme süreçleri (sözel öğrenme, serbest hatırlamaya dayanan kısa-süreli ve uzun-süreli bellek, geriye bozucu etki ve tanıma türü hatırlama)
Sayı Dizisi Öğrenme Testi, Öğrenme ve kısa-süreli belleği
Görsel-İşitsel Sayı Dizileri Testi B Formu, Kısıtlı kapasite sistemlerini (kısa-süreli bellek ve dikkat) (işitsel, görsel, sözel ve yazılı modalitede) ölçmektedir.
Boston Adlandırma Testi, Nesneleri tanıma ve adlandırma yeteneğini ile anlamsal bilgi işlememeyi ölçmektedir.

 

Eğitimin amacı: Nöropsikoloji, nöropsikolojik değerlendirme, nöropsikolojik testler hakkında genel bilgi vermek; testlerin geçerliğinin yani ne ölçtüğünün aktarılması, bu testleri uygulama, puanlama, yorumlama becerisinin kazandırılması.
 

Verilecek Belge: Eğitim programına katılanlara Psikofizyoloji ve Nöropsikoloji Derneği (PND) başkanı tarafından imzalı sertifika verilecektir. Sertifikalar katılımcıların e-posta adreslerine pdf formatında gönderilmektedir. Sertifikasını basılı olarak isteyenlere, belge, karşı ödemeli kargo yoluyla iletilecektir.
 

Öğrenci için ücret: 1.300 TL + KDV (1.534 TL)
Çalışan için ücret: 1.400 TL + KDV (1.652 TL)
Kayıt yaptırıp mücbir sebep dışında eğitime katılmaktan vazgeçen kişilere eğitim bedeli iade edilmez.


Hesap Adı: Sirel Karakaş
Banka: Türkiye İş Bankası
IBAN: TR87 0006 4000 0014 2780 5894 32

Kurs Ücretine Dahil Olan Malzemeler:

İşitsel Sözel Öğrenme Testi, Sayı Dizisi Öğrenme Testi, Görsel İşitsel Sayı Dizileri Testi B Formu, Boston Adlandırma Testi uygulama yönergeleri
İşitsel Sözel Öğrenme Testi, Sayı Dizisi Öğrenme Testi, Görsel İşitsel Sayı Dizileri Testi B Formu, Boston Adlandırma Testi kayıt formları
 

 

Kayıt ve Bilgi İçin
Nermin Akkaya
0312 299 21 48 - 0530 977 28 12
sezer.n@gmail.com