Nöropsikolojik Test Eğitimi

Koordinatör: Prof. Dr. Sirel Karakaş
Eğitimci: Uzm. Psk. Sevil Turgut Turan

 

Tarih: 5 Mart 2023
Kesin kayıt için son gün: 28 Şubat 2023
Saat: 9:00-12:00 ve 13:00-17:30
Eğitim 45 dakikalık bloklar halinde yapılacaktır. Bloklar arasında 5 dakika ara verilecektir. Öğlen arası 1 saat olacaktır.
Eğitim Yeri: Zoom Platformu

 

Katılım için Gerekli Ön Koşullar: Psikoloji Bölümü, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi ve benzeri birimlerden mezun olmak, belirtilen bölümlerin son sınıfında okumakta olmak, Nöroloji, psikiyatri ve tıbbın diğer ilgili alanlarında uzmanlığını yapmakta olmak veya tamamlamış bulunmak.

 

Eğitimi Verilecek Olan Testlerin Kapsamı:

Stroop Testi TBAG Formu, odaklanmış dikkat, seçici dikkat, tepki ketlemesi, bozucu etkiye direnç ve bilgi işlemleme hızını
İşaretleme Testi Türk Formu, görsel mekansal algılama, sürekli dikkat (vijilans), görsel tarama, ataklık, tepki hızı ve mekansal ihmali
Görsel-İşitsel Sayı Dizileri Testi B Formu, kısıtlı kapasite sistemlerini (kısa-süreli bellek ve dikkat) (işitsel, görsel, sözel ve yazılı modalitede)

 

Eğitimin amacı:
Nöropsikoloji, nöropsikolojik değerlendirme, nöropsikolojik testler hakkında genel bilgi vermek; testlerin geçerliğinin yani ne ölçtüğünün aktarılması, bu testleri uygulama, puanlama, yorumlama becerisinin kazandırılması.
 

Verilecek Belge: Eğitim programına katılanlara Psikofizyoloji ve Nöropsikoloji Derneği (PND) başkanı tarafından imzalı sertifika verilecektir. Sertifikalar katılımcıların e-posta adreslerine pdf formatında gönderilmektedir. Sertifikasını basılı olarak isteyenlere, belge, karşı ödemeli kargo yoluyla iletilecektir.
 

Öğrenci için ücret: 1.000 TL + KDV (1.180 TL)
Çalışan için ücret: 1.200 TL + KDV (1.416 TL)
Kayıt yaptırıp mücbir sebep dışında eğitime katılmaktan vazgeçen kişilere eğitim bedeli iade edilmez.


Hesap Adı: Sirel Karakaş
Banka: Türkiye İş Bankası
IBAN: TR87 0006 4000 0014 2780 5894 32

Kurs Ücretine Dahil Olan Malzemeler:

Stroop Testi TBAG Formu, Görsel-İşitsel Sayı Dizileri Testi B Formu, İşaretleme Testi Türk Formu, Sayı Dizisi Öğrenme Testi, Boston Adlandırma Testi uygulama yönergeleri

Stroop Testi TBAG Formu, Görsel-İşitsel Sayı Dizileri Testi B Formu, İşaretleme Testi Türk Formu, Sayı Dizisi Öğrenme Testi, Boston Adlandırma Testi kayıt formları

Test materyalleri eğitim ücretine dahil değildir. Bu eğitime katılanlar, Stroop ve GİSD-B testini, %50 indirimli olarak alabileceklerdir.

 

Kayıt ve Bilgi İçin
Nermin Akkaya
0312 299 21 48 - 0530 977 28 12
sezer.n@gmail.com