Dikkat Testleri Eğitimi

Koordinatör: Prof. Dr. Sirel Karakaş
Eğitimci: Doç. Dr. Elvin Doğutepe

Tarih: 2 Temmuz 2022
Saat: 9:30-12:00 ve 13:00-17:00
Eğitim 45 dakikalık bloklar halinde yapılacaktır. Bloklar arasında 5 dakika ara verilecektir. Öğlen arası 1 saat olacaktır.

Kesin kayıt için son gün: 28 Haziran 2022

 

Eğitim Yeri: Zoom Platformu

 

Katılım için Gerekli Ön Koşullar: Psikoloji Bölümü, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi ve benzeri birimlerden mezun olmak, belirtilen bölümlerin son sınıfında okumakta olmak, Nöroloji, psikiyatri ve tıbbın diğer ilgili alanlarında uzmanlığını yapmakta olmak veya tamamlamış bulunmak.

Eğitimi Verilecek Olan Testlerin Kapsamı:

Stroop Testi TBAG Formu: Odaklanmış dikkat, seçici dikkat, tepki ketlemesi, bozucu etkiye direnç ve bilgi işlemleme hızını

İşaretleme Testi Türk Formu: Görsel mekansal algılama, sürekli dikkat (vijilans), görsel tarama, ataklık, tepki hızı ve mekansal ihmali

Görsel-İşitsel Sayı Dizileri Testi B Formu: Kısıtlı kapasite sistemlerini (kısa-süreli bellek ve dikkat) (işitsel, görsel, sözel ve yazılı modalitede) ölçmektedir.

Eğitimin Amacı: Nöropsikoloji, nöropsikolojik değerlendirme, nöropsikolojik testler hakkında genel bilgi vermek; testlerin geçerliğinin yani ne ölçtüğünün aktarılması, bu testleri uygulama, puanlama, yorumlama becerisinin kazandırılması.

Verilecek Belge: Eğitim programına katılanlara Psikofizyoloji ve Nöropsikoloji Derneği (PND) başkanı tarafından imzalı sertifika verilecektir. Sertifikalar katılımcıların e-posta adreslerine pdf formatında gönderilmektedir. Sertifikasını basılı olarak isteyenlere, belge, karşı ödemeli kargo yoluyla iletilecektir.

 

Öğrenci için ücret: 800 TL+ KDV (944 TL)
Çalışan için ücret: 850 TL+ KDV (1000 TL)

Kayıt yaptırıp mücbir sebep dışında eğitime katılmaktan vazgeçen kişilere eğitim bedeli iade edilmez.

Hesap Adı: Nörometrika Medikal Tıp Teknolojileri Ltd. Şti.
Hesap No: Türkiye İş Bankası Ümitköy Şubesi
IBAN: TR78 0006 4000 0014 2780 2657 11

 

Kurs Ücretine Dahil Olan Malzemeler:
Stroop Testi TBAG Formu, Görsel-İşitsel Sayı Dizileri Testi B Formu, İşaretleme Testi Türk Formu uygulama yönergeleri
Stroop Testi TBAG Formu, Görsel-İşitsel Sayı Dizileri Testi B Formu, İşaretleme Testi Türk Formu kayıt formları
Test materyalleri eğitim ücretine dahil değildir. Bu eğitime katılanlar, Stroop ve GİSD-B testini, %50 indirimli olarak alabileceklerdir.

 

Kayıt ve Bilgi İçin

Nermin Akkaya

0312 299 21 48 - 0530 977 28 12

sezer.n@gmail.com

Nörometrika Medikal Tıp Teknolojileri Ltd. Şti.